Sönmüş Pandispanya Çilekli Pasta Tarifi

0

Sevdiklerinize özel sürprizler hazırlamak için uygulayabileceğiniz bir tarif olan Oktay Usta Sönmüş Pandispanya Çilekli Pasta Tarifi ile sizlerde onları mutlu edebilir, neşelerine bir parça da sizler ekleyebilirsiniz.

Oktay Usta Sönmüş Pandispanya Pasta Tarifi Malzemeleri

  • Bir adet sönmüş ve ya kabarmayan pasta keki
  • Bir ölçü pasta kreması
  • Çilek
  • Kivi

Oktay Usta Sönmüş Pandispanya Çilekli Pasta Tarifi

Öncelikle pastanın kremasını uygun koşullarda hazırlayıp soğuması için bir köşeye ayırıyoruz. Hemen arkasına sönmüş olan pasta keklerini küçük küpler halinde doğruyoruz. Çırpılan kremadan az bir miktar bırakıyoruz. Geri kalan kısmına kek parçalarını ilave edip güzel bir şekilde karıştırmaya başlıyoruz. Önceden hazırladığımız kelepçeli kek kalıbını yağlayıp karışımı içerisine boşaltıyoruz. Kelepçe bölümüne yapışacak şekilde ikiye bölüp aralarına çilek parçalarını yerleştiriyoruz. Orta kısmına bir miktar daha krema ilave edip tekrardan çilek parçalarını sürüyoruz. Bir müddet bekledikten sonra pasta kalıp içerisine oturacaktır. Üzerine doldurduğumuz malzemeler de kendini toparladıktan sonra işlemi tekrarlıyoruz. Malzemeleri düzenleyip donması için dolaba kaldırıyoruz. İki saat bekledikten sonra keki buzdolabından çıkartıp uygun bir şekilde kalıp içerisinden çıkarıyoruz.

Misafirlerinize uygun olarak servis tabaklarına ayırdıktan sonra dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Sizde evinizde özel misafirlerinize Oktay Usta Sönmüş Pandispanya Çilekli Pasta Tarifi ile güzel vakitler geçirtebilirsiniz. Şimdiden Afiyet Olsun.

Oktay Usta Sönmüş Pandispanya Çilekli Pasta Tarifi

Oktay Usta Sönmüş Pandispanya Çilekli Pasta Tarifi

Paylaş.

Yorum Yap