Sıcak Çikolatalı Kek Tarifi

0

Çikolata ile arası iyi olan insanların severek uğraşacağı ve tüketeceği bir tarif olan Oktay Usta Sıcak Çikolatalı Kek Tarifi ile sevdiklerinizle hoş sohbetli dakikalar sizleri bekliyor.

Oktay Usta Sıcak Çikolatalı Kek Malzemeleri

  • Bir buçuk yemek kaşığı büyüklüğünde toz şeker
  • İki yemek kaşığı büyüklüğünde un
  • İki tane yumurta
  • Yaklaşık 100 gram bitter çikolata
  • 100 gram tere yağı

Kişi sayısı olarak fazla misafir ağırlayacak bireylerin malzemeleri uygun ölçüde arttırarak daha fazla kişiye hizmet edebilir.

Oktay Usta Sıcak Çikolatalı Kek Tarifi

Öncelikle bitter çikolatanızı ve tere yağını benmari usulü dediğimiz şekilde eritmeniz gerekmektedir. Bunun ardından genişlik olarak rahat bir kap bulup yumurta ve şekeri bir araya getirerek çırpma işlemine başlamalısınız. Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise şekerin tamamen erimesidir. Karışımınız köpüklenene kadar karıştırıp üzerine yavaş bir şekilde unu ilave etmelisiniz.

Oktay Usta Sıcak Çikolatalı Kek Tarifi içerisindeki püf nokta ise unu azar azar koymanızdır. Bu sayede topaklanma olasılığını en aza indirmiş olursunuz. Erittiniz çikolata ve tere yağını karışım içerisine ilave ederek tekrarda çırpma işlemine devam ediniz. Kullanacağınız alüminyum kapları tere yağı ile yağlayınız ki herhangi bir yanma ve yapışma meydana gelmesin. Yağladığınız kapların içerisine un serpiştirerek kabı ters çevirin ve fazla unu içerisinden boşaltın. Daha önceden yaptığımız karışımları unladığımız kaplara eşit  bir şekilde bölerek ısıttığımız fırın içerisine koyuyoruz ve 180 derece sıcaklıkta 10 dakika kadar pişiriyoruz. Pişmiş olan kekleri fırın içerisinden  çıkarıp istediğiniz şekilde servis edebilirsiniz, şimdiden afiyet olsun..

Oktay Usta Sıcak Çikolatalı Kek Tarifi

Oktay Usta Sıcak Çikolatalı Kek Tarifi

Paylaş.

Yorum Yap