Katlı Pasta Tarifi Nasıl Yapılır

0

Kadınlar değişiklik severler. Bazen sadece saç modelini değiştirirler,bazen gardırobunu,bazen de hayatını. Saç modelinizden ve hayatınızdan memnunsanız Oktay Usta ile birlikte çok değişik Katlı Pasta Tarifi denemeye tavsiye ederiz. Alıştığınız pasta tariflerinden çok ayrı değişik bir görünümü ve lezzetiyle hayatınızı renklendirecek.

Oktay Usta Katlı Pasta Tarifi Malzemeleri

  • margarin – 100 gram
  • yumurta – dört adet
  • bal – iki yemek kaşığı
  • toz şekeri – iki bardak
  • karbonat – bir tatlı kaşığı
  • un – dört bardak + iki yemek kaşığı
  • süt – yarım litre
  • tereyağı – 100 gram

Oktay Usta Katlı Pasta Tarifi

Oktay usta katlı pasta nasıl yapılır isterseniz tarif aşamalarına geçelim. Çelik tencerede iki adet yumurtayı ve bir bardak toz şekerini çırpıyoruz. Bir tatlı kaşığı karbonat ekliyoruz. Balı ve oda sıcaklığında yumuşatılmış margarini ekleyerek karıştırıyoruz. Tencereyi ocağa alıyoruz ve sürekli karıştırarak kısık ateşte içindekileri karamelize ediyoruz. En fazla 7 dakika kaynatarak ocaktan indiriyoruz ve soğumaya bırakıyoruz. Ilımış malzemelere dört bardak un ekliyoruz ve yoğuruyoruz.

Hamuru yedi parçaya bölüyoruz ve her parçayı merdane yardımıyla ince bir katman şeklinde açıyoruz. Açılmış hamura yuvarlak şekil veriyoruz.Fazla olan kenarları hiç bozmadan ayırıyoruz. Tüm katmanları 180 derecede ısınmış fırında pişiriyoruz. Kenarların hepsini bir tepsiye alıyoruz ve en son anları da biraz daha fazla pişiriyoruz.

Pasta kreması için iki adet yumurta ile bir bardak toz şekerini çırpıyoruz. İki yemek kaşığı unu ve sütü ekliyoruz. İyice karıştırarak ocağa alıyoruz. Kaynadıktan sonra 1-2 dakika daha pişiriyoruz. Ocaktan indirdikten sonra soğutuyoruz ve yumuşamış tereyağı ekliyoruz. Mikserle çırpıyoruz.

Her pişmiş katmanın üzerine bir ince katman da pasta kremini sürüyoruz. Üst üste katlıyoruz. Pişmiş hamur kenarlarını robottan geçiriyoruz. Pasta üstüne ve kenarlarına da kremi sürüyoruz ve kırıklarla kaplıyoruz.

Biraz buzdolabında bekletiyoruz.

Oktay Usta Katlı Pasta Tarifi hazır ))

oktay usta katlı pasta tarifi

oktay usta katlı pasta tarifi

 

Paylaş.

Yorum Yap