Karamelli Marshmallow Pasta Tarifi

0

Besleyici bir pasta tarifi olarak sevdiklerinize yapabileceğiz Oktay Usta karamelli marshmallow pasta tarifi ile sevdiklerinizin güzel anlarını daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Oktay Usta Karamelli Marshmallow Pasta Tarifi Malzemeleri

  • Üç büyük yumurta akı
  • İki yemek kaşığı toz tatlandırıcı
  • Bir buçuk çay kaşığı krema tartar
  • Bir parça tuz
  • 10 damla kadar vanilya aroması
  • İki yemek kaşığı toz tatlandırıcı
  • Üç yemek kaşığı kadar su

Oktay Usta Karamelli Marshmallow Pasta Tarifi

Pastaya başlanmadan önce fırın 200 derece sıcaklığa ayarlanır. Bir kap içerisine yumurta beyazları, krem tartar ve tuz koyulur. Mikser yardımı ile düşü devirde yumurta beyazları katılaşana kadar karıştırılır. Kap içerisinde beyaz bir görüntü elde edilmeye çalışılır. Karıştırma işlemi sırasında kaba birer kaşık tatlandırıcı eklenir. Bu sırada mikser çalışmalıdır ki homojen olarak bir karışım elde edilebilsin. Son olarakta vanilya aroması karışım içerisine eklenir. Elde edilen bu homojen karışım bir kap içerisine dökülür ve hava boşluklarının oluşmaması için iyi bir şekilde sıvama gerçekleştirilir. Yapışmayı engellemek için cam kap yerine plastik bir kase kullanılmasını öneririz. Kalıbınızı başka bir kap yardımı kullanarak içerisine oturtun. Etrafına da yarısına kadar sıcak su ilave edin. Kalıbı fırın içerisine koyup yaklaşık 20 dakika kadar üstünün kızarmasını bekleyin. Ardından fırından çıkarıp soğumaya ayırın.

Tatlandırıcıyı tencere içerisine alıp  kısık ateşte eritin. Rengi değişmeye başlayınca biraz su ekleyip katılaşana kadar pişirin. Karışım soğuduktan sonra pastanın üzerine dökün ve istediğiniz şekilde servise sunun. Oktay Usta Karamelli Marshmallow Pasta Tarifi ile sevdiklerinizle olan sohbetlerinizi daha güzel bir hale getirebilirsiniz.

Oktay Usta Karamelli Marshmallow Pasta Tarifi

Oktay Usta Karamelli Marshmallow Pasta Tarifi

Paylaş.

Yorum Yap